ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΗ ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ(Ρ.Ε.Α) – ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 3-0

16 Απριλίου, 2024

Προσπάθησαν για ένα θετικό αποτέλεσμα οι Σειρήνες αλλά 2 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά για να ηττηθούν από έναν ανώτερο αντίπαλο!
Στο πρώτο ημίχρονο η ΡΕΑ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε ουσιαστικά την εστία μας σε μία φάση διαρκείας όπου η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι της Μπουρτούνη!
Οι ισορροπίες άλλαξαν όταν ο διαιτητής υπέδειξε πεναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα η Κοτσάκη γράφοντας το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου!
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Σειρήνες έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους και δέχτηκαν δύο γκολ στο 51’ και στο 52’.
Στη συνέχεια τα κορίτσια μας ανέβασαν την απόδοση τους, προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα με το 3-0 να παραμένει μέχρι το τέλος!
Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Δάδιου, Αγγελίδου, Dorcas, Μουρατίδου, Κελεμένι, Κωσταρέλα, Μπούκα, Situma, Βλάχου, Φραγγοπούλου
Αλλαγές: Γρομητσάρη, Αμαραντίδου, Μπόζιαρη
🤝Ευχαριστούμε θερμά τους ανθρώπους της Ρ.Ε.Α και ιδιαίτερα τον πρόεδρο Ηρακλή Μανουκαράκη για την εξαιρετική φιλοξενία που μας παρείχε!