ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΕΚ 2-0

26 Μαΐου, 2024

Με εξαιρετική εμφάνιση και νίκη ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην Α’ Κατηγορία οι Σειρήνες!
Στο πρώτο ημίχρονο οι Σειρήνες έχοντας καλή απόδοση, δεν επέτρεψαν στην ΑΕΚ να απειλήσει την εστία της Μπουρτούνη.
Τα κορίτσια μας παίζοντας κατά διάστηματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, ευτύχησαν να προηγηθούν στο 42’ με γκολ της Ντορκάς!
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε την κατοχή χωρίς όμως να απειλεί ουσιαστικά την εστία μας με την ομάδα μας να είναι αρκετά απειλητική στις κόντρα επιθέσεις.
Σε μία εξ αυτών η Situma αφού πέρασε και την τερματοφύλακα της ΑΕΚ έγραψε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ!
Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Στεργιούλα, Δάδιου, Αγγελίδου, Μουρατίδου, Dorcas, Κωσταρέλα, Μπούκα, Situma, Βλάχου, Φραγγοπούλου
Αλλαγές: Κελεμένι, Αμαραντίδου, Πατσιούρα, Μπόζιαρη